Przejdź do treści
Przejdź do stopki

2023 rok

Treść

REALIZOWANE PROJEKTY

Projekt „Akademia dla aktywnych” – wyjazdy turystyczno- rekreacyjne: Trójmiasto, Kurpie,Górny Śląsk - Katowice, współfinansowany ze środków Gminy Czernica.

W ramach projektu „Akademia dla aktywnych” w dniach od 19 do 21 maja br. wyruszyliśmy do Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Zwiedzanie zaczęliśmy od starówki Gdańska. Następnie udaliśmy się na Westerplatte. Byliśmy na spacerze na sopockim molo i przeszliśmy słynnym deptakiem tzw. Monciakiem. Wysłuchaliśmy koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej, a na gdyńskim nabrzeżu podziwialiśmy żaglowiec „Dar Pomorza” oraz „Dar Młodzieży”, a także ORP „Błyskawica” Nasza wyprawa zakończyła się na Placu Solidarności, gdzie wiedzieliśmy Pomnik Poległych Stoczniowców. Usłyszeliśmy wiele informacji o Stoczni Gdańskiej, jak również odbyliśmy spacer po terenach stoczniowych i zajrzeliśmy do historycznej Sali BHP, gdzie podpisano Porozumienie Sierpniowe w 1980 roku.

Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” współfinansowany jest ze środków Gminy Czernica.

156296