Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Weekend w Katowicach

Treść

W pierwszy dzień zwiedzaliśmy Muzeum Historii Katowic, wystawię „W kamienicy mieszczańskiej. Codzienność i odświętność oraz u sąsiadów na pokojach i w kuchni”, a także widzieliśmy historię powstania miasta. Drugim muzeum, które odwiedziliśmy to Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia, w którym prezentowana jest historia rozwoju hutnictwa cynku na Górnym Śląsku. Najbardziej jednak podobała się uczestnikom prezentacja jednej z największych i najbardziej wszechstronnych kolekcji zabytkowych motocykli amerykańskich w Polsce. Zawitaliśmy także w salonie fabryki Porcelany Bogucickiej, gdzie naszym oczom ukazało piękno wyrobów porcelanowych. Po intensywnym dniu odpoczywaliśmy w Dolinie Trzech Stawów.

Drugi dzień był również interesujący. Zobaczyliśmy Spodek, Siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Międzynarodowe Centrum Kultury oraz Muzeum Śląskie, które tworzą strefę kultury. Widzieliśmy także katowicki rynek. Będąc w Katowicach nie można nie zobaczyć unikatowych w skali całego kraju jego dzielnic Giszowiec i Nikiszowiec, więc i tam też byliśmy.

Warto było udać się w te rejony na weekend, by odbyć przygodę z miastem, które ma niesamowitą historie, które wciąż się rozwija i ma dla zwiedzających wiele ciekawych zabytków.

Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” współfinansowany jest ze środków Gminy Czernica

156305