Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Program "Korpus wsparcia seniora 2022"

Treść

czerwiec - lipiec 2022
 

95 Seniorów naszej Gminy jest już w posiadaniu ”opasek bezpieczeństwa”.

W ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej  „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 będą świadczone usługi wsparcia Seniora przez teleopiekunów, którzy będą w stałej 24 – godzinnej gotowości do odebrania sygnału alarmowego od Uczestnika programu.

 

Seniorzy otrzymali bezpłatną opaskę na rękę z przyciskiem SOS, monitorującą stan zdrowia a przede wszystkim umożliwiającą połączenia  z Centrum Teleopieki a w następstwie  zorganizowania przez teleopiekuna pomocy dla Seniora odpowiedniej do zaistniałej sytuacji.

 

Serdeczne podziękowania dla Radnych i Sołtysów naszej Gminy , którzy czynnie  się zaangażowali w  rozpowszechnienie  informacji odnośnie opasek oraz pozyskali znaczną część Seniorów, którzy przystąpili do programu.

 

 

maj 2022

W związku z planowanym przystąpieniem Gminy Czernica do Programu „KORPUS WSPARCIA SENIORA" na rok 2022 poszukujemy osób w wieku 65 lat i więcej, chętnych do udziału w projekcie.

W ramach Programu uczestnicy uzyskają m.in. pomoc wolontariusza przy czynnościach dnia codziennego, wsparcie społeczne, psychologiczne oraz ułatwienie dostępności do opieki zdrowotnej.

Otrzymają także „opaskę bezpieczeństwa”, która umożliwi  połączenie z centralą w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu.

Więcej informacji o Programie można uzyskać  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  w Czernicy, przy ul. Wrocławskiej 78 lub  dzwoniąc pod nr telefonu 571-226-316  lub 571-226-310.

Więcej informacji: https://wspierajseniora.pl/

156307